Futura 4 S TM01

Futura 4 S TM01
Futura 4 S TM01
Futura 4 S TM01
Futura 4 S TM01
Futura 4 S TM01
Dodaj Futura 4 S TM01 do listy życzeń.

Opis Futura 4 S TM01

Fotel Futura 4 S to znane już Państwu krzesło Futura 3 S powiększone o funkcjonalny, regulowany zagłówek. Zostało wyposażone w niemalże wszystkie dostępne obecnie rozwiązania, takie jak : regulowane podłokietniki w 4 płaszczyznach (4D), regulowaną głębokość siedziska, regulacje profilu siedziska, synchroniczny mechanizm ruchowy zapewniający nieustanne podparcie pleców użytkownika z automatycznie dobraną siłą oporu oraz wspomniany już zagłówek regulowany w dwóch płaszczyznach. Oparcie fotela wykonane zostało z praktycznej siatki, która dostosowuje się do pleców użytkownika zapewniając równocześnie odpowiednią cyrkulacje powietrza. W części lędźwiowej oparcie wyposażone jest w profil o regulowanej wysokości. Siedzisko tapicerowane jest trwałą, przyjemną w dotyku tkaniną przepuszczającą powietrze. Lekka aluminiowa podstawa jezdna podkreśla nowoczesny design produktów z rodziny Futura. Prezentowana wersja TM01 oznacza siedzisko w kolorze czarnym.

Parametry techniczne

Mechanizm : Futura 4 wyposażona została w synchroniczny mechanizm ruchowy (Synchro SELF). Po zwolnieniu blokady, oparcie wychyla się w ruchu synchronicznym z siedziskiem naśladując ruch użytkownika w krześle. Wychylenie oparcia podążające za ruchem pleców użytkownika jest znacznie wyraźniejsze i szybsze aniżeli ruch siedziska. Siła oporu jaki stawia oparcie podczas wychylenia jest automatycznie dobrana do wagi użytkownika - to funkcja "SELF" mechanizmu Sycnhro. Użytkownik w każdej chwili ma również możliwość blokady wybranej pozycji wychylenia oparcia i siedziska poprzez ruch dźwigni umieszczonej pod siedziskiem. Mechanizm umożliwia również regulację głębokości siedziska, a więc jego odległości od oparcia. Dzięki tej właściwości, funkcje oparcia będą dostępne zarówno dla niskich jak i wysokich użytkowników. Funkcja ANTI-Shock zapobiega gwałtownemu uderzeniu oparcia w plecu Użytkownika po zwolnieniu wybranej pozycji wychyelnia.

 

 

Podłokietniki : krzesło wyposażone jest w podłokietnik regulowany w czterech płaszczyznach :

 

* góra - dół, pozwala na dostosowanie jego wysokości tak aby przedramie ułożone było pod kątem 90 stopni do tułowia, co znacznie odciąża mięśnie pleców podczas długiej pracy w pozycji siedzącej. Zakres regulacji wysokości podłokietnika to 6 cm.

* odległość od siedziska, pozwala na dostosowanie rozstawu podłokietników zarówno dla niskich, jak i wysokich użytkowników, 

* kąt położenia nakładki w zakresie +/- 15 stopni (skierowanie nakładek do wewnątrz siedziska ułatwia pisanie na klawiaturze, zaś ich skierowanie na zewnątrz ułatwia swobodne wstawanie z krzesła)

* przód - tył, regulacja nakładki podłokietnika przód/tył pozwala dostosować go do długości przedramienia,

 

Podstawa Jezdna : Fotel posiada pięcioramienną podstawe, która wykonana jest z polerowanego aluminium. Oprócz walorów estetycznych, główną zaletą takiego rozwiązania jest brak elementów spawanych, co znacznie wydłuża jej trwałość.

 

Siłownik : płynną regulację wysokości zapewnia siłownik pneumatyczny o zakresie regulacji 90 mm. Zewnętrzna obudowa jest chromowana. Jak cały fotel objęty jest dwuletnią gwarancją w systemie od drzwi do dzrwi.

 

Oparcie : profilowane w części lędźwiowej dodatkowo wyposażone w podpórkę o regulowanej wysokości. Siatka zapewnia prawidłową cyrkulacje powietrza i dobrze dopasowuje się do pleców użytkownika.

 

Siedzisko : pianka wyścielająca produkowana jest w technologii wylewania co znacznie zwiększa jej trwałość i odpowiednią sprężystość nawet po wielu latach,

 

Zagłówek : regulowany góra - dół co pozwala na jego dostosowanie do wzrostu użytkownika. Podparcie pod głowę jest zaś regulowane wokół poziomej osi co pozwala na jego ułożenie wg. preferencji użytkownika.

 

Gwarancja : 24 miesiące, system od drzwi do drzwi dla Państwa pełnego komfortu.

 

Certyfikaty : Atest Wytrzymałości i Bezpieczeństwa Użytkowania wydany przez PUR "Remodex" Zakład Badań i Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego

#

Celem projektu jest przeciwdziałanie skutkom wystąpienia pandemii COVID-19, poprzez wsparcie w postaci finansowania kapitału obrotowego oraz kosztów bieżącej działalności przedsiębiorstwa EMI PLUS Sp. J. Maciej Dobrowolski i Mirosław Topolski. Planowane efekty związane są z zachowaniem płynności finansowej co pozwoli na prowadzenie działalności przez co najmniej 3 miesiące od daty otrzymania dofinansowania.
Wartość projektu: 33 283,98 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 100 proc.