Szafy kartotekowe - szafki na kartoteki medyczne i karty pacjenta

Szafa na karty pacjenta

Każda placówka medyczna boryka się z problemem odpowiedniego zabezpieczenia karty pacjenta oraz jej dostępności dla personelu medycznego. Sklep online oferuje szafki kartotekowe, w tym również na kartoteki medyczne i dokumenty w formacie B5, które zostały zaprojektowane dla szpitali i przychodni medycznych. Dostępność szaf o różnych wielkościach, których kolor każda placówka medyczna może dobierać do własnych potrzeb, to ich kolejny atut.

Najpopularniejsze szafy kartotekowe to szafy z wysuwanymi szufladami, których wielkość jest dostosowana do potrzeb użytkowników. W wielu przychodniach stosuje się szafki na kartoteki z co najmniej trzema szufladami. Oferowane szafki medyczne łączy możliwość zamykania każdej szuflady na klucz. W przypadku niektórych szafek na dokumentację wykorzystano system bezpiecznego zamykania całej szafki na jeden zamek. Front wykonany z MDF w kolorze wybranym przez placówkę oraz wytrzymały korpus szafki, wykonany z metalu pomalowanego metodą proszkową, to gwarancja dla przychodni i dla szpitali, że wszelkie informacje o pacjentach będą zabezpieczone przed wilgocią, kurzem, ale również przez dostępem osób niepowołanych.

Niektóre placówki medyczne oczekują, że ich szafki na kartoteki będą bardziej zbliżone do wyglądu szaf na dokumenty. Takie placówki mogą się zdecydować na szafy na dokumenty, w tym na kartoteki pacjenta czy na koperty w formacie B5, które zawierają też szerokie szuflady i zamek na klucz. Sklep oferuje różne rodzaje szafek, które mogą mieć klasycznie wysuwane szuflady lub będą wyposażone w dodatkowe wgłębienia i wycięcia, zwiększające szybki dostęp do dokumentacji po wysunięciu szuflady. Umieszczenie wygodnych prowadnic w szufladach oraz wyposażenie całej szafki w specjalne zabezpieczenie, pozwalające na korzystanie z jednej szuflady jednocześnie, zwiększa bezpieczeństwo użytkowania mebla dla personelu medycznego.