Tablice i gabloty informacyjne, ogłoszeniowe, szkolne, warsztatowe

Gablota dwuskrzydłowa

W każdej placówce oświatowej niezbędne są różne gabloty oraz tablice, pozwalające na lepsze zorganizowanie edukacyjnej przestrzeni. Najczęściej z przedszkolem czy szkołą kojarzą się tablice informacyjne, równie popularne, zwłaszcza w nowych placówkach, są tablice magnetyczne suchościeralne, pozwalające na notowanie najważniejszych informacji przy użyciu specjalnych pisaków. Wielu nauczycieli wykorzystuje je również jako tablice do eksponowania stworzonych przez dzieci prac plastycznych.

Sklep internetowy oferuje także gabloty warszatatowe czy zamykane tablice informacyjne, w których prezentuje się najważniejsze informacje czy dzieła stworzone przez uczniów. W pokoju nauczycielskim przydają się szkolne gabloty na klucze czy na sztandar szkoły, który powinien być zabezpieczony przez kurzem i brudem. Do właściwej ekspozycji sztandaru szkoły niezbędna jest duża przeszklona gablota na sztandar.

Wszystkie gabloty łączy to, że są one przeszklone, dzięki czemu łatwo można sprawdzić ich zawartość. Gabloty szkolne na klucze, podobnie jak jednodrzwiowe gabloty ogłoszeniowe, są zwykle zamykane na zamek. Coraz częściej placówki szkolne decydują się na gablotę z drzwiami przesuwnymi. W zależności od przeznaczenia warszatatowe gabloty mogą być wyposażone w tło wykonane z tkaniny lub drewna, choć coraz częściej wybierane są również tablice z tylną ścianą magnetyczną, do której przyczepia się różne materiały wykorzystując magnesy.

Tańsze tablice ogłoszeniowe mogą być zastępowane przez nadal powszechnie używane tablice korkowe oraz tablice tekstylne, które wykończono ozdobną ramą z MDF lub drewna. Podobnie coraz częściej stosuje się gabloty zewnętrzne wolnostojące, idealne do zaprojektowania ekspozycji na szkolnym korytarzu. Wyjątkiem będzie gablota na sztandar, którą montuje się na ścianie, w miejscu mniej dostępnym dla uczniów. Wszystkie modele tablic i gablot, jakie oferuje sklep online, można zamówić w biurze firmy, oferującej wyposażenie dla szkół i biur. Biuro w mieście Lublin przyjmuje zamówienia oraz udziela wszelkich informacji, związanych z oferowanymi produktami.

#

Celem projektu jest przeciwdziałanie skutkom wystąpienia pandemii COVID-19, poprzez wsparcie w postaci finansowania kapitału obrotowego oraz kosztów bieżącej działalności przedsiębiorstwa EMI PLUS Sp. J. Maciej Dobrowolski i Mirosław Topolski. Planowane efekty związane są z zachowaniem płynności finansowej co pozwoli na prowadzenie działalności przez co najmniej 3 miesiące od daty otrzymania dofinansowania.
Wartość projektu: 33 283,98 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 100 proc.