Gdzie najlepiej sprawdzą się kosze betonowe?

W aranżowaniu przestrzeni miejskiej ogromne znaczenie mają materiały - nie tylko ze względów wizualnych, ale też z uwagi na ich poziom wytrzymałości. W zależności od tego, gdzie je zastosujemy, mogą być poddawane naprawdę wysokiej eksploatacji. Do elementów miejskiej architektury, które powinny należą kosze betonowe. Gdzie sprawdzą się one najlepiej i jakie są ich największe plusy? Zapraszamy po garść informacji.

Solidność i wszechstronne zastosowanie

Kosze betonowe mają kilka głównych zalet. To między innymi uniwersalność materiału, możliwość nadawania mu różnych kształtów oraz bardzo duża wytrzymałość zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i oddziaływanie warunków atmosferycznych. W przestrzeni miejskiej takie pojemniki widzimy od dawna na przykład przy chodnikach, obiektach historycznych bądź na skwerach. Warianty o prostych, geometrycznych kształtach doskonale pasują także do nowoczesnych biurowców oraz stylistyki industrialnej. Obecnie to w takich miejscach projektanci umieszczają kosze betonowe najczęściej.

Wytrzymały materiał

Zaletą takich pojemników jest też solidność. Bardzo dobrze sprawdzą się więc w przestrzeniach otwartych i wszędzie tam, gdzie przebywają duże grupy osób - ryzyko uszkodzenia betonowej obudowy jest więc naprawdę niewielkie. Ze względu na ciężar nie zostaną też zniszczone w wyniku aktów wandalizmu. Jednocześnie umieszczony w środku kosz może zostać bardzo szybko opróżniony przez służby porządkowe.

Do parku i do betonowej dżungli

Wspomnieliśmy już, że pojemniki tego rodzaju dobrze zgrywają się z nowoczesną architekturą. Jednolita, uniwersalna szarość oraz proste formy doskonale wpisują się w minimalistyczne aranżacje. Co ciekawe, kosze betonowe będą jednak dobrze komponować się również z naturą. Choć z parkami i ogrodami raczej kojarzą nam się pojemniki z drewnianą obudową, to beton świetnie współgra z zieloną trawą, krzewami, drzewami czy też rabatami kwiatów, nie odciągając od nich uwagi. W tłumnie uczęszczanych parkach przyda się także jego trwałość.

#

Celem projektu jest przeciwdziałanie skutkom wystąpienia pandemii COVID-19, poprzez wsparcie w postaci finansowania kapitału obrotowego oraz kosztów bieżącej działalności przedsiębiorstwa EMI PLUS Sp. J. Maciej Dobrowolski i Mirosław Topolski. Planowane efekty związane są z zachowaniem płynności finansowej co pozwoli na prowadzenie działalności przez co najmniej 3 miesiące od daty otrzymania dofinansowania.
Wartość projektu: 33 283,98 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 100 proc.