MEBLE METALOWE

Szafki metalowe

Naszym klientom oferujemy funkcjonalne biurowe meble metalowe, które doskonale sprawdzają się w codziennej pracy rozmaitych instytucji. Asortyment ten cieszy się popularnością, gdyż użyty materiał cechuje się szczególną trwałością i wytrzymałością, a także optymalnymi walorami estetycznymi. Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie produkty, takie jak szafy aktowe, kartotekowe, katalogowe, a także szafy na mapy i dokumenty, spełniały Państwa oczekiwania, dotyczące komfortu użytkowania.

Dostarczamy meble na wymiar, dzięki czemu naszym klientom zapewniamy możliwość aranżacji wnętrza zgodnej z indywidualnymi potrzebami. Łatwa obsługa oraz uniwersalna konstrukcja sprawia, że nasze produkty są przykładem nowoczesnego i kompleksowego wystroju nawet najbardziej nietypowego miejsca pracy. Wszystkie wyroby wykonujemy w oparciu o najnowsze rozwiązania w branży. Nasze szafy aktowe, kartotekowe, katalogowe oraz te przeznaczone na mapy i dokumenty są przykładem zastosowania farby proszkowej i blachy stalowej, która zabezpiecza przed korozją. Lublin, Poznań lub Warszawa to tylko niektóre z miast, w których nasze wyroby cieszą się rosnącym uznaniem.

 Żywotność mebli metalowych, czyli jak o nie dbać

Wszyscy wiemy, że o meble należy dbać by służyły nam jak najdłużej. Nie inaczej jest w przypadku tych wykonanych z metalu. Pomimo tego, że stal jest bardzo wytrzymałym materiałem, brak ostrożności z naszej strony może spowodować zarysowania powierzchni lub uszkodzenie powłoki lakierniczej. Dzięki przestrzeganiu czterech prostych zasad meble zachowają swój wygląd oraz funkcjonalność na długie lata.

 

-Używać zgodnie z ich przeznaczeniem.
Meble, o ile nie są w wykonaniu specjalnym do pomieszczeń wilgotnych ( np. szafy przeznaczone do wyposażania szatni basenów), należy użytkować w pomieszczeniach suchych nie narażonych na bezpośrednie działanie wilgoci.

-Nie myć środkami z chlorem ani rozpuszczalnikami
Meble utrzymywać w czystości wykorzystując do mycia ogólnie dostępne środki powierzchniowo-czynne nie zawierające chloru. Uwaga: Do czyszczenia nie używać rozpuszczalników organicznych typu nitro, czy karbamidowo – ftalowych, gdyż pod ich wpływem może nastąpić zmatowienie powłoki lakierniczej.

-Utrzymywać meble suche
Nie dopuszczać, aby meble stały na wilgotnych posadzkach. W wyrobach nie można przechowywać rzeczy wilgotnych, mokrych, a szczególnie posiadających na sobie środki żrące np. sól i inne substancje powodujące korozję chyba, że wyrób jest do tego przystosowany (specjalny).

Blaty biurek i stołów biurowych czyścić środkami ogólnodostępnymi przeznaczonymi do czyszczenia mebli wykonanych z płyt wiórowych – w przypadku zalania wodą lub innymi płynami wytrzeć blat do sucha.

Rozważnie umieszczać rzeczy w meblach.
Meble metalowe (pomijając te wykonane ze stali nierdzewnej) pokryte są powłoką lakierniczą, która je zabezpiecza przed działaniem środowiska. W czasie umieszczania przedmiotów w szufladzie czy też układania go na półce, należy dopilnować by krawędzie tego przedmiotu nie naruszyły powłoki.

 

Co się dzieje w momencie uszkodzenia powłoki? Stal zostaje pozbawiona ochrony oraz jest wystawiona na działanie czynników zewnętrznych, co w konsekwencji doprowadzi do wystąpienia korozji oraz powolnej degradacji szafy. Jednak możemy temu zaradzić! Im szybciej zadziałamy tym nasz wysiłek będzie miał lepszy efekt. Powierzchnia musi zostać dokładnie oczyszczona ze wszelkich zanieczyszczeń jakie mogły się pojawić (ognisk korozji również). Następnym krokiem jest odpowiednie zabezpieczenie powierzchni, najlepiej podkładem, farbą oraz lakierem bezbarwnym.

Właściwe pielęgnowanie oraz użytkowanie mebli pozwoli nam cieszyć się z ich estetycznego wyglądu i doskonałej funkcjonalności przez długi czas.