Futura 10 TM01

Futura 10 TM01
Futura 10 TM01
Futura 10 TM01
Futura 10 TM01
Futura 10 TM01
Dodaj Futura 10 TM01 do listy życzeń.

Opis Futura 10 TM01

Fotel Futura 10 to najbardziej ergonomiczny model z serii Futura. Wyposażony we wszystkie dostępne dziś rozwiązania ergonomiczne, wśród których należy wyróżnić : synchroniczny mechanizm ruchowy oparty na technologi linkowej. Przyciskiem w prawym podłokietniku regulujemy wysokość siedziska zaś przyciskiem w lewym blokujemy wybraną pozycję wychylenia. Fotel posiada ponad to: podłokietniki regulowane w trzech płaszczyznach, regulację głębokości siedziska, zagłówek regulowany w 2 płaszczyznach, regulację profilu siedziska. Oparcie fotela wykonane zostało z praktycznej siatki z dodatkiem tkaniny, która dostosowuje się do pleców użytkownika zapewniając równocześnie odpowiednią cyrkulacje powietrza. Siedzisko tapicerowane jest trwałą, przyjemną w dotyku tkaniną, przepuszczającą powietrze. Lekka, aluminiowa, polerowana podstawa jezdna podkreśla nowoczesny design produktów z rodziny Futura a ponad to jest bardzo trwała. Prezentowana wersja TM01 oznacza siedzisko w czarnym kolorze tkaniny.

Parametry techniczne

Mechanizm : Futura 10 wyposażona została w synchroniczny mechanizm ruchowy oparty na technologi linkowej. Po zwolnieniu blokady (przyciskiem w lewym podłokietniku), oparcie wychyla się w ruchu synchronicznym z siedziskiem naśladując ruch użytkownika w krześle. Wychylenie oparcia podążające za ruchem pleców użytkownika jest znacznie wyraźniejsze i szybsze aniżeli ruch siedziska. Siła oporu jaki stawia oparcie podczas wychylenia jest regulowana co pozwala dostosować ją do wagi użytkownika. Użytkownik w każdej chwili ma również możliwość blokady wybranej pozycji wychylenia oparcia i siedziska za pomocą przycisku w lewym podłokietniku. Przyciskiem w prawym podłokietniku regulujemy zaś wysokość siedziska. Mechanizm umożliwia również regulację głębokości siedziska, a więc jego odległości od oparcia. Dzięki tej właściwości, funkcje oparcia będą dostępne zarówno dla niskich jak i wysokich użytkowników.

 

                                           

Podłokietniki : krzesło wyposażone jest w podłokietnik regulowany w trzech płaszczyznach :

 

* góra - dół, pozwala na dostosowanie jego wysokości tak aby przedramie ułożone było pod kątem 90 stopni do tułowia, co znacznie odciąża mięśnie pleców podczas długiej pracy w pozycji siedzącej. Zakres regulacji wysokości podłokietnika to 6 cm.

* odległość od siedziska, pozwala na dostosowanie rozstawu podłokietników zarówno dla niskich, jak i wysokich użytkowników, 

* kąt położenia nakładki w zakresie +/- 15 stopni (skierowanie nakładek do wewnątrz siedziska ułatwia pisanie na klawiaturze, zaś ich skierowanie na zewnątrz ułatwia swobodne wstawanie z krzesła).

 

Podstawa Jezdna : Fotel posiada pięcioramienną podstawe, która wykonana jest z polerowanego aluminium. Oprócz walorów estetycznych, główną zaletą takiego rozwiązania jest brak elementów spawanych, co znacznie wydłuża jej trwałość.

 

Siłownik : płynną regulację wysokości zapewnia siłownik pneumatyczny o zakresie regulacji 90 mm. Zewnętrzna obudowa jest chromowana. Jak cały fotel objęty jest dwuletnią gwarancją w systemie od drzwi do drzwi.

 

Oparcie : profilowane w części lędźwiowej dodatkowo wyposażone w podpórkę o regulowanej wysokości. Siatka zapewnia prawidłową cyrkulacje powietrza i dobrze dopasowuje się do pleców użytkownika.

 

Zagłówek : regulowany góra - dół co pozwala na jego dostosowanie do wzrostu użytkownika. Podparcie pod głowę jest zaś regulowane wokół poziomej osi co pozwala na jego ułożenie wg. preferencji użytkownika.

 

Gwarancja : 24 miesiące, system od drzwi do drzwi dla Państwa pełnego komfortu.

 

Certyfikaty : Atest Wytrzymałości i Bezpieczeństwa Użytkowania wydany przez PUR "Remodex" Zakład Badań i Wdrożeń Przemysłu Meblarskiego

#

Celem projektu jest przeciwdziałanie skutkom wystąpienia pandemii COVID-19, poprzez wsparcie w postaci finansowania kapitału obrotowego oraz kosztów bieżącej działalności przedsiębiorstwa EMI PLUS Sp. J. Maciej Dobrowolski i Mirosław Topolski. Planowane efekty związane są z zachowaniem płynności finansowej co pozwoli na prowadzenie działalności przez co najmniej 3 miesiące od daty otrzymania dofinansowania.
Wartość projektu: 33 283,98 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 100 proc.